3dscan.lv

+371 27 86 0000

» 3D ģeo apsekošana » Komunikāciju noteikšana un apsekošana

Komunikāciju noteikšana un apsekošana

Nemitīgi rodas jautājumi, par nepieciešamību nodarboties ar pilsētas komunikāciju inspicēšanu. Tamlīdzīgu darbu apjoms ir milzīgs. Atbilstoši ir arī lielas ar to saistīto risinājumu izmaksas. Tamlīdzīgu jautājumu risināšanā speciālistiem var palīdzēt ģeoradars.

0_komunikacijas1

Pašlaik pilsētas komunikāciju konstatēšana un apsekošana ar ģeoradara palīdzību iegūst pelnītu popularitāti. Tas ir izskaidrojams ar to, ka pielietojot ģeoradaru iespējams veikt meklēšanu ļoti sarežģītos pilsētas apstākļos, kam raksturīgs augsts elektromagnētisko traucējumu līmenis, nozīmīga komunikāciju piesātinātība un sarežģītība.

Nevajag aizmirst arī par to, ka bieži vien esošās komunikāciju shēmas un plāni ļoti būtiski atšķiras no īstenības, bet reizēm mēdz gadīties, ka tie vispār ir nozaudēti. Šādā gadījumā, nav ieteicams strādāt, neveicot iepriekšēju apsekošanu ar ģeoradara palīdzību, jo ģeoradars ļauj izvairīties no neizbēgamām avārijām.

Pirmkārt, ar ģeoradara palīdzību ir iespējams iegūt visus nepieciešamos datus, lai izveidotu reālu komunikāciju izvietojuma ainu. Pieredzējis ģeoradara operators ar minimālu kļūdas ticamību, iegūs informāciju par komunikāciju līnijas telpisko izvietojumu un integritāti.

Otrkārt, pielietojot ģeoradaru ir iespējams sameklēt grūti atrodamas plastikāta, betona un citas nemetāliskās caurules.

1_komunikacijas2

Ja ģeoradaru pielieto komunālie remontu dienesti, tad tas tiek izmantots, lai noteiktu ievilkto slēpto komunikāciju atrašanās vietu un dziļumu (piemēram, jaudas un signālu kabeļi), izpētītu apkārtējos iecirkņus pirms zemes darbu veikšanas, kā arī, lai atklātu cauruļvadu athermetizēšanās vietas.

Pielietojot ģeoradaru ir iespējams veiksmīgi meklēt pa pazemes cauruļvadiem plūstošo šķidrumu noplūšanas vietas, cauruļu un kabeļu ievilkšanas vietas, atklāt kabeļu un katodaizsardzības līniju bojājumus. Ja nepieciešams sameklēt kabeļu trases, tad ar ģeoradaru ir iespējams atrast slēpto elektroinstalāciju, kas atrodas gan zem sprieguma, gan bez.

  • Ģeoradars ļauj konstatēt metāla un nemetāla objektus, tukšumus, un pat nelielas neviendabīgas vietas;
  • Ar ģeoradara palīdzību ir iespējams noskaidrot gāzes un naftas cauruļvadu atrašanās vietas, kā arī nesankcionētus pieslēgumus cauruļvadiem;
  • Ar ģeoradara palīdzību var noteikt pazemes rezervuāru un tiem pieslēgto cauruļvadu stāvokli un izvietojumu;
  • Ar ģeoradara palīdzību ir iespējams atklāt grunts mitrināšanas avotus, ūdensvadu, kolektoru, slēpto ūdens nolaišanas vietu sūces;
  • Ar ģeoradara palīdzību ir iespējams atrast plastikāta, metāla caurules un kabeļus, kā arī noteikt to ievilkšanas dziļumu;
  • Ar ģeoradara palīdzību var atklāt un apsekot slēptās septiskās sistēmas, tvertnes, mucas, tukšumus, filtrācijas laukus utt;
  • Ar ģeoradara palīdzību ir iespējams veikt jebkādas sarežģītības un garuma slēpto komunikāciju kartēšanu.

Ģeoradara pielietošana visu iepriekš uzskaitīto uzdevumu risināšanai vienkāršos tehnoloģisko procesu, ietaupīs līdzekļus un samazinās attiecīgu uzdevumu izpildes laiku.