3dscan.lv

+371 27 86 0000

» 3D ģeo apsekošana » Dzelzsbetona konstrukciju monitorings

Dzelzsbetona konstrukciju monitorings

Ģeoradars kļūst par neaizstājamu ierīci, lai nedestruktīvā veidā apsekotu dzelzbetona konstrukcijas. Ar ģeoradaru ir iespējams noteikt betona konstrukciju (tiltu, ēku, VPP) kvalitāti un iekšējo stāvokli, apsekot dambjus, aizsargvaļņus, noslīdeņu zonas un inženiertīklu atrašanās vietas, kā arī atrast armatūru un apsekot betona konstrukciju iekšējo karkasu.

0_dzelzsbetons1

Īpaša uzmanība, no ekspluatācijas drošības viedokļa, tiek pievērsta ēku dzelzsbetona konstrukcijām. Pateicoties ģeoradara pielietošanai, radusies iespēja noteikt to ekspluatācijas drošību, ēku un inženierkonstrukciju deformācijas stāvokli, pamatu un pāļu stāvokli.

Veicot dzelzsbetona konstrukciju un būvju inspicēšanu, ar ģeoradara palīdzību tiek vispārēja skenēšana, noteiktas armatūras, cauruļvadu un atsaišu atrašanās vietas.

Kompānijas “SV solutions” speciālisti veic sekojošu veidu darbus:

  • betona konstrukciju kvalitātes un stāvokļa noteikšana
  • metāla un plastmasas cauruļu, kabeļu atrašana
  • dobumu lokalizācija
  • pamatu novērtējums
  • arhitektūras objektu stāvokļa un kvalitātes inspekcija
  • erozijas atklāšana
  • tukšumu lokalizācija
  • dambju un aizsprostu strāvokļa noteikšana

 

Celtnieki plaši pielieto ģeoradaru betona apsekošanai pirms griešanas vai urbšanas, ļaujot atrast cauruļvadus, līdz ar to tiek izslēgta avāriju iespējamība, kā arī pārmērīgi lielas remonta izmaksas. Tāpat bez ģeoradara nevar iztikt, veicot betona armatūru un atsaišu stāvokļa, to ieguldīšanas dziļuma noteikšanu. Ģeoradara apsekošanas darbībai pietiek piekļūt vienai, visērtāk un vieglāk pieejamajai konstrukcijas pusei.

Būvinženieri ar ģeoradara palīdzību iegūto informāciju par betona aizsargslāņa stāvokli izmanto, lai noteiktu, vai armatūra ir pietekami labi aizsargāta pret apkārtējās vides iedarbību.

Ģeoradars ļauj remontstrādniekiem ietaupīt ļoti daudz līdzekļu, turpināt ražošanas procesu, bet pats galvenais – ātri un kvalitatīvi risināt savus uzdevumus.