3dscan.lv

+371 27 86 0000

» 3D ģeo apsekošana » Arheoloģiskā izmeklēšana

Arheoloģiskā izmeklēšana

Ģeoradara pielietošanas rezultātā ir radusies iespēja uzsākt jaunu posmu arheoloģijā.

0_arheologija1

1. Ja ģeoradars tiek pielietots arheoloģijā, tad pirms grunts izstrādes var veikt atsevišķa objekta ģeoloģisko skanēšanau. Izveidojot profilu tīklu, ar ģeoradara palīdzību var detāli apsekot lielus iecirkņus. Līdz ar to ir iespējams iegūt vispārēju apvidus šķērsgriezumu un izsekot iespējamo tā attīstību, nodalot kultūras un nogulumu slāņu robežas. Veicot šādus pētījumus ir iespējams atklāt apraktas ielejas, izžuvušās upju gultnes un daudz ko citu. Izanalizējot ar ģeoradara palīdzību iegūto vispārējo ģeofizisko uzņēmumu, iespējams plānot turpmāko arheoloģisko darbu veikšanu, precizējot seno pilsētu un apmetņu robežas.

2. Detalizēta kultūras slāņa uzņemšana ar ģeoradara palīdzību, lai vēlāk precizētu objekta izstrādes vietas, ļauj izdalīt perspektīvākās pētījumu vietas, tādējādi samazinot veicamo zemes darbu apjomu.
3. Ņemot vērā ģeoradara pielietošanas pieredzi, mēs pārliecinājāmies, ka daudziem arheoloģiskajiem objektiem ir raksturīgi signāli radarogrammās, kas ļauj atrast un atpazīt attiecīgos objektus, bez grunts atrakšanas.
4. Ūdenskrātuvju gultnes apsekošana, kā arī turpmākā objektu meklēšana tajā.

Noslēgumā var noteikti apgalvot, ka ģeoradara pielietošana būtiski vienkāršo arheologu darbu un sniedz daudz papildus lietderīgas informācijas, kas būtiski ietaupa laiku, naudas līdzekļus un darba apjomu.